Slide 5 Slide 8 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 1 Slide 6 Slide 7 galeria
Nanotechnologia zajmuje się światem na poziomie atomowym i jest w ostatnich latach „Królową” inżynierii materiałowej, podstawą technologii, które mogą zrewolucjonizować wszystkie dziedziny nauki.

Na przykład nano srebro, z uwagi na właściwości biobójcze jest obecnie coraz częściej wykorzystywane w produkcji wielu urządzeń jak klawiatury, włączniki, klamki, lodówki, pralki, klimatyzatory; w obuwiu i odzieży sportowej; w recepturach kosmetyków, kremów, dezodorantów;  w środkach opatrunkowych, w materacach dla osób przewlekle chorych, w wyposażeniu siłowni i saun oraz w najnowszych „środkach czystości nowej generacji” o działaniu dezynfekcyjnym.

Srebro było od wieków intuicyjnie wykorzystywane do ochrony przed bakteriami (srebrne naczynia i zastawy, do gojenia ran  …. )

1 nm to jedna miliardowa część metra. Dla porównania najmniejsza znana człowiekowi bakteria ma 200 nm długości.  

 

Dezynfekcyjne działanie nano srebra polega na tym, że  cząsteczki srebra osiadają na błonie komórkowej mikrobów i blokują enzymy, które są pomocne w rozmnażaniu drobnoustrojów. Jeżeli nie mogą się one rozmnażać, wówczas giną w ciągu 6 minut. Nanosrebro stało się efektywną bronią w walce z odpornymi szczepami bakterii (pałeczki duru brzusznego, gronkowiec złocisty, gonokok czyli dwoinka Neissera, dwoinka zapalenia płuc, paciorkowce). Nanosrebro jest naturalnym, efektywnym antybiotykiem. W przeciwieństwie do antybiotyków nie niszczy dobroczynnej flory bakteryjnej. Zaobserwowano, że samo wyszukuje zarazki w organizmie, przyciąga je swym dodatnim ładunkiem i blokuje niezbędne im do życia enzymy. Beztlenowe bakterie i wirusy po prostu utlenia, czyli spala. Z tego powodu nazywane jest srebrnym pociskiem. Nie atakuje w sposób schematyczny, ale inteligentny. Unikalne właściwości nanosrebra sprawiają, że chorobotwórcze mikroorganizmy nie potrafią rozwinąć odporności na działanie cząsteczek srebra, tak jak dzieje się to w przypadku antybiotyku. Antybiotyki zabijają 12 szkodliwych bakterii, a nanosrebro niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.

 

Preparaty o nazwach Preseptol  oraz NPS (NanoProtectSilver) zawierają aktywne cząstki srebra.

Jak działają..? zobacz opisy poszczególnych produktów wpisując nazwę w pole wyszukiwania (górny prawy róg na stronie głównej)


Strona głównaStrona główna

Korzystanie z serwisu mghigiena.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.
Akceptuję politykę plików cookies (nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).